newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Верховна Рада ухвалила закон, який спрощує процедуру започаткування власної справи

468
Верховна Рада ухвалила закон, який спрощує процедуру започаткування власної справи

Підприємства зможуть реєструватися та провадити свою діяльність на основі модельного статуту. Розроблений Держкомпідприємництвом проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження принципу державної реєстрації юридичних осіб на підставі модельного статуту" ухвалений Верховною Радою. За нього проголосували 244 депутати.

Відповідно до нього, для кожної з організаційно-правових форм юридичних осіб буде розроблений типовий модельний статут. Самі засновники підприємства ухвалюватимуть рішення про те, чи провадити діяльність на підставі відповідного модельного статуту чи розробляти для себе індивідуальний.

Використання модельного статуту спростить процедуру започаткування власної справи, унеможливить підроблення установчих документів та зменшить матеріальні затрати на виготовлення установчих документів, оскільки відпаде потреба звертатися з цією метою до юридичних компаній. Також модельний статут не вимагатиме нотаріального посвідчення, що дозволить зекономити гроші і на послугах нотаріусів.

Видео дня

Модельний статут не треба буде подавати при реєстрації юрособи, оскільки він не є установчим документом. Це значно полегшить роботу державного реєстратора з перевірки статуту на відповідність чинному законодавству та заощаджуватиме час на проведення реєстраційних дій. Цей Закон набирає чинності через три місяці після його опублікування.