newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

В Україні скасують державні акти на земельні ділянки

468
В Україні скасують державні акти на земельні ділянки

Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому закон "Про Державний земельний кадастр", який передбачає відміну з 2013 року державних актів на право власності на земельні ділянки. За таке рішення проголосували 260 народних депутатів. Як повідомив в ході представлення документу один з його авторів, член депутатської фракції блоку "НУ-НС" Роман Ткач, до другого читання законопроекту поступили 234 поправки, з яких 59 відхилені.

Видео дня

У цьому законі встановлюються правові, економічні і організаційні основи діяльності у сфері Державного земкадастра. Державний земельний кадастр міститиме наступну інформацію про землю - кадастровий номер, місцерозташування, опис меж, площа, дані про якісний стан земель, цільове призначення, інформацію про обмеження у використанні земель, нормативно-грошову оцінку та ін. Утримувачем і адміністратором кадастру є центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

Раніше глава Державного агентства земельних ресурсів України Сергій Тимченко повідомив, що запуск автоматизованої системи земкадастра запланований до кінця осені поточного року і міститиме дані про власників і межі усіх ділянок. Після цього база поповнюватиметься іншою інформацією про ділянки, зокрема, цільовим призначенням, якістю земель та ін. За оцінками Тимченко, на наповнення бази знадобиться два-три роки. Вхід у систему земкадастра буде безкоштовний і уся інформація буде відкритою, за винятком персональних даних фізичних осіб.

В Україні нині діє заборона на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення, який буде знята за умови ухвалення законів про державний земельний кадастр і ринок землі. Законопроект про ринок земель ухвалений тільки в першому читанні і його прийняття в цілому планується на вересень цього року.

Глава держави Віктор Янукович дав доручення відповідним органам запровадити ринок земель сільськогосподарського призначення вже у 2012 році. Президент вимагає, щоб на законодавчому рівні були визначені не лише умови продажу земель, а й чітко виписані жорсткі умови та критерії, які створювали б перепони для їх неефективного використання, погіршення якості ґрунтів, зміни цільового призначення земельних ділянок, спекуляцій на ринку землі тощо. У свою чергу, 88% суб'єктів сільського господарства в Україні не підтримують введення вільного ринку землі у 2012 році.