newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Уряд схвалив законопроект про спрощення закриття бізнесу

213
Уряд схвалив законопроект про спрощення закриття бізнесу

Припинення юридичних осіб триватиме від 2 до 6 місяців, а фізичних осіб-підприємців – від 2 до 3 місяців. Саме такі терміни ініціатори припинення можуть встановити для заявлення кредиторами своїх вимог. Кабінет Міністрів України на засіданні у середу схвалив розроблений Держкомпідприємництвом законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо спрощення процедур припинення юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців».

Видео дня

На сьогодні ж обмеження строків для припинення реєстрації немає. Зокрема, не передбачений термін видачі довідки про заборгованість перед бюджетом, яку дає податкова адміністрація. Інколи цю довідку можна чекати кілька років.

Державний реєстратор вноситиме до Єдиного державного реєстру запис про припинення юрособи чи припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем за принципом мовчазної згоди. Якщо після закінчення строку, протягом якого кредитори можуть висувати свої вимоги, орган податкової служби та/або Пенсійного фонду України не дав довідку про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів, єдиного соціального внеску та страхових коштів або рішення про відмову в їхній видачі, голова ліквідаційної комісії чи фізична особа-підприємець через десять робочих днів після цього може подавати держреєстраторові документи для державної реєстрації припинення.

Водночас, законопроект передбачає, що за затримку передачі документів чи інформації, пов’язаної із припиненням господарської діяльності, для податківців, посадовців Пенсійного фонду та ліквідаторів може бути встановлений штраф у розмірі від 60 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Законопроект також:

- наполовину скорочує кількість документів, необхідних для процедури припинення,

- зменшує з 3-х до 1-го дня граничний строк внесення державним реєстратором запису про припинення,

- встановлює максимальний строк у 30 днів на розгляд, прийняття рішення та направлення кожному кредитору повідомлення про прийняте рішення щодо його вимоги,

- обмежує час, протягом якого кредитори можуть заявити позов до суду з приводу невизнання суб’єктом господарювання вимог цього кредитора, одним місяцем від дня, коли кредитор дізнався або мав дізнатися про таке невизнання.

Проект розробленого Держкомпідприємництвом законопроекту також заощаджує гроші підприємців. Так, більше не треба буде підтверджувати ліквідаційний баланс аудиторським висновком, який коштує 5–10 тис. грн, засвідчувати нотаріусом підписи на ліквідаційному балансі та рішенні про припинення юридичної особи, що дозволить зекономити ще 100–150 грн на кожному погодженні, а також платити за публікацію повідомлення про прийняття рішення про припинення суб’єкта господарювання.

Також законопроект встановлює чітку процедуру, усуваючи неузгодженості між різними законодавчими актами та визначаючи єдине друковане видання, в якому мають публікуватися оголошення про ліквідацію суб’єктів господарювання та єдину черговість задоволення вимог кредиторів для платоспроможних суб’єктів господарювання.