newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Україна завозитиме вершкове масло з Нової Зеландії

285
Україна завозитиме вершкове масло з Нової Зеландії

Міністерство аграрної політики та продовольства розглядає питання щодо завезення дешевого вершкового масла з Нової Зеландії. Про це сказав на прес-конференції заступник директора Департаменту економічного розвитку та аграрного ринку Міністерства аграрної політики та продовольства Анатолій Розгон.

Видео дня

"Сьогодні наш міністр буде презентувати на засіданні уряду проект постанови про закупівлю певних обсягів масла вершкового до продовольчого резерву Аграрного фонду для того, щоб у майбутньому, у разі виникнення якихось критичних ситуацій, була змога здійснювати інтервенції і стабілізувати ціни", - розповів він.

Розгон повідомив, що проведені певні консультації з вітчизняними виробниками, і вони поки що оцінюють ситуацію як стабільну. Однак, за його словами, Мінагропрод висловило думку, що в разі необхідності уряд готовий їх підтримати і завезти додаткові обсяги дешевого масла.

"2 вересня Аграрний фонд провів тендер по закупівлі масла. Оптова ціна в межах 57-58 тисяч гривень за тонну масла. Імпортери сьогодні пропонують імпортне масло з Нової Зеландії по 53 гривні з жирністю 82%. У перерахунку на базову жирність 72% - вартість цього масла може скласти у межах 43 тисячі гривень за тонну масла. Сьогодні може бути прийняте таке рішення, принаймні міністерство буде це ініціювати", - зазначив експерт.

Нагадаємо, Розгон повідомив також, що за підсумками семи місяців 2011 року Україна має зростання валової аграрної продукції більш як на 9 відсотків і що найближчим часом гречка буде коштувати 12-14 гривень за кілограм.