newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Україна завершує перший етап Нацплану щодо лібералізації візового режиму з ЄС

342
Україна завершує перший етап Нацплану щодо лібералізації візового режиму з ЄС

Україна завершує виконання першого - законодавчого - етапу Національного плану з виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України. Про це заявив у Брюсселі директор Департаменту Європейського Союзу МЗС України Василь Філіпчук.

За словами Василя Філіпчука, на сьогодні для завершення першої фази залишаються в роботі питання, пов'язані з п'ятьма законопроектами, що вже пройшли перше читання у Верховній Раді та найближчим часом будуть ухвалені. "Зокрема, це проект закону про документи, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України, де будуть визначені умови видачі біометричних паспортів та порядок їхнього друку", - уточнив дипломат.

Видео дня

"Інші законопроекти стосуються встановлення статусу іноземців, протидії торгівлі людьми. Крім цього, залишилося прийняти законопроекти про правила поведінки службовців на державній службі та запобігання конфлікту інтересів. Це пов'язано з урегулюванням міграційних процесів, а в ширшому контексті це також важливо в боротьбі з корупцією. Фактично, цим ми зможемо завершити законодавчу фазу", - резюмував Філіпчук.

Іншими документами, які мають бути підписані впродовж найближчих тижнів Президентом України, є Концепція державної політики в боротьбі з організованою злочинністю, Національна антикорупційна стратегія на 2011-2015 роки, а також Стратегія боротьби з дискримінацією, зазначив дипломат.

"Інші завдання пов'язані з активізацією державної міграційної служби, служби захисту особистих даних - вони вже більше підлягають під другу, імплементаційну частину Плану дій. Але ми вже інформуємо Євросоюз про діяльність цих органів", - сказав керівник профільного департаменту українського зовнішньополітичного відомства.

Філіпчук поінформував, що Україна у вересні передасть Єврокомісії оновлений звіт щодо стану виконання Плану дій про скасування візового режиму після ухвалення в парламенті необхідних законів. "Це буде ключовий, оновлений звіт, який ляже в основу висновків Європейської комісії щодо виконання Україною першої фази плану дій про скасування візового режиму з ЄС. Найголовніше, аби з боку європейських інституцій не було процедурних затримок з цього питання. Не пізніше листопада міністри внутрішніх справ та юстиції країн-членів повинні, у свою чергу, ухвалити рішення про виконання українською стороною першої фази та переходу до другого етапу", - зауважив український дипломат.

Зі свого боку, перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції, народний депутат Володимир Вечерко (фракція Партії регіонів) у коментарі агентству наголосив, що зазначені законопроекти будуть ухвалені впродовж найближчого місяця, незважаючи на те, що на сьогодні в парламенті зареєстровано близько 800 проектів законів. "Сьогодні це все реально зробити. До чого призводить популізм - ми знаємо. Людям необхідна конкретика. Нехай кожний депутат, незалежно від коаліції чи опозиції, займається справою", - заявив народний депутат. Національний план з виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України був затверджений 22 квітня 2011 року відповідним указом Президента України.