УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Україна закликає нову владу Лівії гарантувати безпеку українців у цій державі

282
Україна закликає нову владу Лівії гарантувати безпеку українців у цій державі

Офіційний Київ просить Національну перехідну раду Лівії забезпечити безпеку українців, які перебувають на території цієї північноафриканської країни. Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України, повідомили в прес-службі зовнішньополітичного відомства.

Видео дня

"Безумовним пріоритетом для України є захист прав та інтересів її громадян, які перебувають на території цієї держави. У цьому зв'язку Київ звертається до нової лівійської влади з наполегливим проханням забезпечити безпеку громадян України, які, незважаючи на складний для Лівії період, залишилися на території цієї країни та продовжили виконання благородної місії надання медичної допомоги лівійському народові", - наголошується у заяві.

Як наголошують в МЗС, українська сторона також висловлює сподівання на скоріше відновлення стабільності в Лівії та активізацію політичних перехідних процесів із залученням усіх лівійських політичних сил. Як і раніше, Україна виступає за єдину, неподільну та територіально цілісну Лівію, підкреслюють в Міністерстві закордонних справ України.

Крім того, Україна висловлює сподівання, що нова лівійська влада утримається від помсти тим лівійцям, які підтримували колишнього лідера країни Муаммара Каддафі. "Київ сподівається, що на нинішньому етапі Національна перехідна рада Лівії суворо дотримуватиметься задекларованих нею принципів демократії та верховенства права, всіляко утримуватиметься від акцій помсти лівійцям, які підтримували колишній правлячий режим, активізує широкий представницький національний діалог, спрямований на примирення та об'єднання усіх лівійських громадян", - підкреслюється у заяві.

Українська сторона вірить, що традиційно дружні та взаємовигідні відносини між Україною та Лівією зберігатимуться й в майбутньому, зазначають у МЗС.