newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Україна вже не входить до десятки світових експортерів зброї

972
Україна вже не входить до десятки світових експортерів зброї

Україна вже не входить до чільної десятки світових експортерів зброї. Таким є рейтинг Стокгольмського міжнародного інституту досліджень миру. За останні п’ять років Україна опустилася з 10 на 12 місце.

Видео дня

Експерт військових програм Центра Разумкова Олексій Мельник вважає таку зміну в рейтингу несуттєвою. «Я б не робив трагедії з того, що Україна втратила 2 місця. Порівняно з тим, що Україна втратила в інших рейтингах – свободи слова, наприклад, це нестрашно», – зазначив Олексій Мельник.

Рейтинг – авторитетний

За словами Олексія Мельника, дослідження Стокгольмського міжнародного інституту дослідження миру, є найбільш авторитетними в своїй сфері. А рейтинг продажу озброєнь характеризує міжнародні потоки постачань основних видів такої продукції (танків, військових кораблів, військової авіації тощо).

За висновками інституту, найбільше зброї Україна продає до Азербайджану, Грузії та Китаю. Крім цього, Україна є експортером озброєнь до країн Африки – Південного Судану, Республіки Конго та інших.

Шанси є

Пол Холтом, керівник Програм дослідження постачання зброї Стокгольмського інституту миру зауважив, що Україна в останні роки не нарощує об’єми експорту, тому її перегнали інші країни.

«Україна дуже довгий час перебувала в десятці найбільших експортерів зброї. Але зараз деякі країни здійснили певний стрибок та наростили об’єми експорту зброї, а Україна експортує приблизно стільки ж, скільки і в минулі роки. Тому вона змістилася з 10-го на 12 місце», – пояснив Пол Холтом.

Однак, як стверджують українські експерти, в України є всі шанси знову стати одним зі світових лідерів. Як зазначив Олексій Мельник, торік Україна підписала нові довгострокові угоди про постачання зброї до Індії та Іраку. Продаж зброї саме за цими контрактами може повернути Україну до чільної десятки світових експортерів зброї. Перші три позиції в рейтингу продажів зброї посідають США, Росія та Німеччина, повідомляє Радіо Свобода.