newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Україна готова експортувати газ на європейський ринок - Бойко

279
Україна готова експортувати газ на європейський ринок - Бойко

Україна готова до реекспорту газу в разі, якщо російські колеги наполягатимуть на закупівлі газу в обсягах, передбачених контрактом 2009 року. Про це заявив у середу на брифінгу міністр палива та енергетики Юрій Бойко. "Ми подали заявки (про зменшення обсягу закупівлі газу) згідно з контрактом. Ідуть переговори. Якщо на вимогу російських партнерів ми купимо більше, Україна використає свій транзитний потенціал та можливості ресурсу сховищ. Ми перепродамо цей європейський газ у піковий режим", - наголосив Бойко.

Міністр підкреслив, що Україна в разі, коли Росія не погодиться на зменшення обсягів купівлі за контрактами 2009 року, придбає законтрактовані обсяги газу і водночас вийде на європейський ринок з продажем газом власного видобутку. "Якщо нам російські патрнери запропонують закупити більші обсяги, ніж потрібно для нашої економіки, то ми просто візьмемо їхній газ, а газ власного видобутку продамо на СПОТі. Враховуючи можливості наших сховищ, ми зможемо продати газ в піковий режим. Ми вважаємо, що це буде вигідно для нашої економіки", - зазначив Бойко.

Він наголосив, що Україна може купити весь газ на кордоні з Росією, а потім виконувати всі експортні контракти на поставки газу в Європу самостійно. Водночас міністр відзначив, що він вірить у можливість знайти порозуміння з російськими партнерами щодо зменшення обсягів закупівлі газу Україною.