УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

У США судять українців за торгівлю людьми

405
У США судять українців за торгівлю людьми

У США почався судовий процес над українцями, що заманювали співвітчизників на рабську працю в Америку. Братів Омеляна та Степана Боцвинюків почали судити в понеділок у Філадельфії, штат Пенсильванія. Їх звинувачують в тому, що з 2000 по 2007 рік вони незаконно ввезли у США близько 30 молодих людей з обіцянкою влаштувати їх на хорошу роботу, а потім відібрали у них документи з метою експлуатації.

Видео дня

За словами американського прокурора, своїм жертвам Боцвинюки обіцяли 500 доларів платні на місяць, натомість давали трохи їжі та грошей за 16 годин роботи прибиральником у магазинах та офісах. Влада США розцінює такий злочин як рекет.

За словами асистента прокурора, українців, які намагались утекти від непосильної роботи, били, ґвалтували, а також погрожували помститись родичам в Україні. Натомість адвокати Боцвинюків звинувачують свідків у маніпулюванні свідченнями з метою отримати американську візу.

Ще трьом братам родини Боцвинюк – Михайлу, Дмитру та Ярославу –пред’явили звинувачення у причетності до злочину, але не в суді США. Главою злочинної групи слідство вважає 51-річного брата Омеляна. Його заарештували у Берліні за ордером Інтерполу. Степана Боцвинюка затримали у Філадельфії.