УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

У Китаї завалився новий будинок, не витримавши вагу мешканців

327
У Китаї завалився новий будинок, не витримавши вагу мешканців

У китайському місті Тайчжоу провінції Чжецзян не пройшло й доби після в'їзду мешканців до нового будинку, як виявилося, що висотка осідає. 18-поверховий житловий комплекс привернув безліч покупців розкішним видом на океан. І хоча вартість "квадрата" перевищувала 777 доларів, всі апартаменти були розкуплені ще до початку будівництва, у 2009 році.

Видео дня

У січні 2011 року будинок здали в експлуатацію, проте через 17 годин після в'їзду нових мешканців, виявилося, що башта побудована на меліорованих землях, і фундамент не витримує ваги конструкції.

Експерти заспокоїли мешканців тим, що меліоровані землі осідають нерівномірно і запропонували почекати.

Але у вересні 2011 року, коли темпи занурення прискорилися, компанія-забудовник спробувала зміцнити хитку конструкцію. Та на початку листопада один із головних стовпів, що підтримують башту, зірвався, і жителів цього будинку і деяких прилеглих довелося евакуювати.

Наразі аварійну будівлю демонтують екскаваторами, які втягли вгору за допомогою кранів.

Як відомо, скандали через погано спроектовані й споруджені будинки у Китаї не рідкість. Наприклад, у 2008 році землетрус в Сичуані, на заході країни, призвів до обвалення декількох сотень будівель, у тому числі й шкіл, а в 2009 році в Шанхаї перекинувся недобудований багатоповерховий будинок.