newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

У Києві відкрито пам'ятник ліквідаторам аварії на ЧАЕС

3,1 т.
У Києві відкрито пам'ятник ліквідаторам аварії на ЧАЕС

Скульптуру пам’яті пожежних-ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній станції 25 квітня відкрили у столиці біля будинку Державної інспекції техногенної безпеки України, вул. Круглоуніверситетська, 20/1. Про це повідомила прес-служба МНС України.

Участь у церемонії взяли ліквідатори, ветерани пожежної охорони, колишній керівник Головного управління пожежної охорони МВС України генерал-майор у відставці Пилип Десятников, екс-Міністр МНС України 1999-2002 рр. Василь Дурдинець, нинішній Міністр МНС Віктор Балога.

На відкритті пам’ятника були присутніми представники УПЦ МП, Української греко-католицької церкви, а також Патріарх Київський та Всія України Філарет та Предстоятель Української православної автокефальної церкви Мефодій.

Видео дня

Як зазначив Пилип Десятников, вирішальна роль у подоланні пожежі 26 квітня належить черговим караулам Воєнізованих пожежних частин, що охороняли Прип’ять. Загалом тієї фатальної ночі в зоні пожежі побували 85 працівників пожежної охорони.

Міністр МНС Віктор Балога подякував ліквідаторам за приборкання ядерної катастрофи.

На завершення церемонії колишній Міністр МНС Василь Дурдинець та нинішній Міністр МНС Віктор Балога вручили ліквідаторам ключі від автомобілів.