newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

У Бахрейні з вулиць безслідно зникають люди

180
У Бахрейні з вулиць безслідно зникають люди

Минулого тижня в охопленому народними хвилюваннями Бахрейні пропали безвісти від 50 до 100 осіб, повідомив у прес-секретар Управління Верховного комісара ООН з прав людини Руперт Колвілл.

Видео дня

"Ситуація в Бахрейні викликає велике занепокоєння, враховуючи кількість загиблих і те, що від 50 до 100 людей зникли безвісти минулого тижня", - сказав він, додавши, що "двоє зі зниклих пізніше були виявлені мертвими".

Колвілл також зазначив, що в Управління надходить інформація про те, що багатьох людей затримують лише за те, що вони поспілкувалися зі ЗМІ. "Серед заарештованих знаходяться політичні активісти, правозахисники, журналісти, а також лікарі та медсестри клініки Салманійя", - повідомив Колвілл.

Він пояснив, що багатьом з цих людей, які намагалися розповісти світові про те, що відбувається в країні, "відключили засоби зв'язку і в деяких випадках навіть відібрали мобільні телефони як у них, так і у родичів і найближчих друзів".

Представник Управління Верховного комісара розповів, що в такій ситуації "дуже складно дізнатися, що насправді відбувається в країні, особливо в селах далеких від столиці Манами, населених переважно шиїтами".

Колвілл повідомив, що в останні дні оонівське агентство, що діє в області захисту прав людини, одержує велику кількість електронних повідомлень, в яких повідомляється про свавілля, які вчиняють демонстранти.

Він підкреслив, що Управління Верховного комісара ООН "вважає життєво важливим, щоб влада Бахрейну ретельно дотримувалася міжнародних стандартів (у сфері захисту прав людини)".

Минулого тижня Верховний комісар ООН з прав людини Наванетхем Піллей засудила захоплення правоохоронними силами Бахрейну лікарень і медичних центрів, закликавши поліцію і збройні сили "терміново покинути медичні установи і припинити гнобити й залякувати лікарів".