newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Трудових мігрантів у Росії зобов'яжуть вивчати російську мову

180
Трудових мігрантів у Росії зобов'яжуть вивчати російську мову

Держдума Росії прийняла в першому читанні законопроект, який зобов'язує окремі категорії трудових мігрантів, що приїжджають до Росії з колишніх республік СРСР, знати російську мову на базовому рівні. Відповідні поправки пропонується внести до закону "Про правове становище іноземних громадян у Російській Федерації", повідомляють місцеві ЗМІ.

Видео дня

"Знання російської мови дозволить захистити мігрантів від утиску їхніх прав, знизить небезпеку виникнення соціальної напруженості в суспільстві і посприяє популяризації російської мови на теренах СНД", - сказав один з ініціаторів законопроекту, голова комітету Держдуми з освіти Григорій Балихін.

За його даними, за 2010 рік в Росії сертифікат про знання російської мови отримали понад 3,5 тис. іноземців. При цьому в країні працювали "більше мільйона мігрантів, які приїхали в безвізовому порядку, як правило, з країн колишнього СРСР".

Новий закон стосуватиметься мігрантів, які працюють у сферах житлово-комунального господарства, побутового обслуговування і торгівлі. Щоб підтвердити знання мови, мігранти мають надати документ про освіту, виданий до 1 вересня 1991 року освітньою установою в колишній республіці СРСР або в Росії після цієї дати. Крім того, потрібен сертифікат про складання державних тестів з російської мови.

У липні 2011 року з пропозицією зобов'язати мігрантів, що працюють у сфері ЖКГ, доводити знання російської мови виступив директор Федеральної міграційної служби Росії Костянтин Ромодановський. Його ідею розкритикував голова руху "Таджицькі трудові мігранти" Каромат Шаріпов.