Примите участие
в розыгрыше
1 кг кофе в зернах Участвовать
Приз
БлогиМир

/Новости политики

СІЗО СБУ в Києві функціонує незаконно - Карпачова

1.2т

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова заявила про незаконність функціонування слідчого ізолятора Служби безпеки України в Києві. Про це вона сказала на міжнародній конференції присвяченій боротьбі з тероризмом, яка проходить 25 жовтня у Києві.

"Хочу нагадати також про незаконне існування ізолятора СБУ, хоча за зобов'язаннями перед Радою Європи, які були взяті (України-ред.) перед вступом, він був de jure закритий у 2003 році", - сказала омбудсмен. Карпачова зазначила, що ще при старому керівництві СБУ слідчий ізолятор був нібито перепрофільований у відділення забезпечення досудового слідства СБУ.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини в цілому у своєму виступі акцентувала увагу на захисті і дотримання прав людини в під час боротьби з тероризмом. Вона зазначила, що згідно з моніторингом, проведеним її офісом, станом на 1 жовтня 2011 року за роки незалежності Україна в результаті вчинення терористичних актів в нашій країні загинули 2 людини, 25 осіб постраждали, судами за цими фактами було розглянуто 6 кримінальних справ і засуджено 12 осіб.

Як відомо, слідчий ізолятор СБУ знаходиться за адресою Аскольдів пров. 3, б. У 2009 році в ньому був проведений повний капітальний ремонт, після чого він відповідає всім європейським стандартам. В установі утримуються особи, слідство у відношення яких проводиться СБУ та Генеральною прокуратурою, особи затримані органами СБУ до їх відправлення в Лук'янівське СІЗО.

Нагадаємо, раніше депутат Верховної Ради (НУНС) Геннадій Москль назвав незаконним утримання колишнього начальника департаменту зовнішньої розвідки Олексія Пукача обвинуваченого у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе у слідчому ізоляторі СБУ, посилаючись на те, що функціонування такого СІЗО не передбачено жодним з діючих на сьогоднішній день в Україна законів.

Не пропусти молнию! Подписывайся на нас в Telegram

Источник

Наши блоги