newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Обвинувачених в теракті у Мінську засуджено до смертної кари

252
Обвинувачених в теракті у Мінську засуджено до смертної кари

Верховний суд Білорусі засудив Дмитра Коновалова і Владислава Ковальова, визнаних винними в організації серії вибухів, до страти. Дмитра Коновалова було визнано винним у здійсненні теракту в мінському метрополітені 11 квітня, в якому загинули 15 осіб і понад 200 отримали поранення, а Владислава Ковальова - у співучасті в цьому злочині.

Видео дня

"Коновалов скоїв особисто і за співучасті Ковальова ряд злочинів, в тому числі особливо небезпечних, - вказується у вироку суду. - Коновалов за посібництва Ковальова скоїв 11 квітня вибух на станції метро "Жовтнева", пов'язаний із загибеллю людей. Спільно з Ковальовим привів вибуховий пристрій у готовність і розмістив його в сумці, після чого доставив вибуховий пристрій на станцію і привів його в дію".

Крім того, суд встановив, що Коновалов організував серію вибухів у Вітебську, внаслідок яких постраждали декілька десятків людей, а також визнав доведеною його провину у скоєнні вибуху в центрі Мінська на День Незалежності в 2008 році. Ковальов, на думку суду, знав про ці злочини, але не повідомив про них до компетентних органів.

Дмитро Коновалов в ході судового процесу, що тривав із середини вересня, визнав свою провину. Владислав Ковальов в ході слухань заявляв, що його зізнання були зроблені під тиском.