newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Створюється новий дефіцит - цукру

216
Створюється новий дефіцит - цукру

Дефіциту гречки в Україні немає, зате може забракнути цукру. Наразі дефіцит цукру в Україні становить приблизно 200 тисяч тонн - приблизно місячна норма споживання. Проте в найближчому майбутньому цифра нестачі може зрости. Такий прогноз озвучив директор компанії «ПроАгро» Микола Верницький.

Видео дня

«В Україні взагалі немає дефіциту нічого. Є високі ціни. Ось може бути дефіцит цукру цього року. Це реально. На всі інші товари я б не сказав, що є дефіцит. Світові ціни на цукор перебувають на найвищому рівні за останні 30 років. І у нас дефіцит цукру становить приблизно 200 тисяч тонн. Можливо, трохи менше. Це практично місячна норма споживання. Потрібно дивитися, яким чином цей дефіцит буде перерозподілятися усередині країни між різними споживачами», - зазначив він.

Експерт припустив, що через дефіцит ціна на цукор може збільшитися в півтора раза. «Коли ми ввеземо ці 200 тисяч тонн, вони будуть, напевно, раза у півтора дорожче, ніж нинішня ціна цукру на ринку України», - сказав Микола Верницький.

За словами експерта, ажіотаж навколо нібито дефіциту гречки перебільшений. «В Україні немає дефіциту гречки. Вона займає менше 1% у споживчому кошику населення. І робити шум з цієї події - це комусь потрібний піар. З приводу того, що завезуть, вона буде дешева - давайте подивимося, як воно буде», - підсумував він.