СНІД лікується - доведено американцем

6,7 т.
СНІД лікується - доведено американцем

ВІЛ-інфекцію у Тімоті Рея Брауна з Сан-Франциско виявили 15 років тому. За деякий час у нього виявили лейкемію та інші хвороби, які з'являються у людей з синдромом набутого імунодефіциту. У 2007 році у Берліні Брауну зробили пересадку стовбурових клітин кісткового мозку. У хворого стався рецидив, тож довелося проводити повторну пересадку стовбурових клітин.

Видео дня

В аналізах, які американець здав через рік після пересадки, медики не виявили ані слідів лейкемії, ані ВІЛ-інфекції!

За словами дослідника Каліфорнійського університету доктора Джея Леві, Брауна можна вважати "функціонально здоровим". Медики припускають, що в організмі пацієнта може залишатись неактивна "версія" ВІЛ, яка за певних обставин може активізуватися. Найцікавіше, що група вчених так і не визначила, на якому етапі почався процес одужання. "У Брауна якийсь елемент лікування призвів до очищення організму від вірусу. Який саме елемент - ми поки не знаємо", - заявив дослідник Каліфорнійського університету доктор Пол Волдбердінг. Припускають, що донор стовбурових клітин володів імунітетом проти ВІЛ (такий імунітет мають 1% людей білої раси). У результаті Браун отримав природну стійкість до ВІЛ: у його крові були відсутні рецептори CCR5, сприйнятливі до ВІЛ. (Практично всі існуючі на сьогодні підвиди ВІЛ покладаються на рецептори CCR5 для проникнення в середину клітин).

Наразі медики не поспішають заявляти, що знайшли метод боротьби зі СНІДом. "Судячи з усього, одного пацієнта вилікували. Однак це не означає, що застосоване лікування може підійти всім і у всіх випадках буде мати позитивний результат", – кажуть науковці.