newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Що вбиває економічну основу місцевого самоврядування

252
Що вбиває економічну основу місцевого самоврядування

На фоні загальних розмов про передачу повноважень на місця, владна команда намагається звести їх до нуля. В цьому переконаний голова партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко.

Видео дня

Народний депутат нагадав про таємне доручення глави держави від 22 грудня 2010 року, яким він ставить завдання Азарову і міністрам підготувати законопроект, згідно з яким контроль над землею у межах забудови населених пунктів, що зараз належить обраній людьми раді та голові міста, села чи селища, віддається тим, кого призначає Президент – главам адміністрацій.

"Це фактично вбиває економічну основу місцевого самоврядування. Адже кошти від оренди землі, замість того, щоб залишатися у місцевих бюджетах, прямують до столиці. І потім за цими ж грошами до Києва мусить їхати сільський чи міський голова, аби, відстоявши чергу, на колінах випрошувати їх у міністра фінансів", - заявив Анатолій Гриценко.

Голова "Громадянської позиції" впевнений, виконання цього доручення може підрубати основи місцевого самоврядування, а це – крок назад від Європи, концентрація влади, а насправді земельних ресурсів, під Президентом.

"Це невірний крок і, мабуть, розуміючи це, Янукович не розмістив дане доручення на своєму сайті", - підкреслив Анатолій Гриценко.