УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

ЄС зменшила кількість відмов українцям у видачі шенгенських віз

396
ЄС зменшила кількість відмов українцям у видачі шенгенських віз

Кількість відмов громадянам України у видачі шенгенських віз зменшилася з 5% в 2009 році до 4% в 2010 році. Загальна кількість виданих українцям шенгенських віз збільшилася в 2010 році на 70 тис. і склало близько 1,1 мільйона, пише "Дело".

При цьому частка виданих багаторазових віз (мультивіз) перевищила показники минулих років і досягла 27,26% від загального числа всіх виданих віз. Європейський союз констатує зменшення числа відмов українцям у видачі шенгенських віз. При цьому, помітно істотне зменшення кількості візових відмов окремими державами-членами ЄС: Іспанією - з 14,7% до 2%, Німеччиною - з 10% до 6%, Грецією - з 10% до 3%. За словами учасників туристичного ринку, раніше іспанське посольство ставило відмови, навіть незважаючи на всі необхідні документи і без пояснення причин.

Разом з тим спостерігається ряд порушень положень Угоди окремими дипломатичними та консульськими установами держав-членів ЄС. За оцінкою української сторони, залишаються надмірними вимоги щодо великої кількості допоміжних документів, які повинні подавати громадяни України для оформлення шенгенських віз. Також спостерігаються випадки невмотивованого ухилення від видачі багаторазових віз терміном дії від одного до п'яти років громадянам з позитивною візовою історією, що призводить до латентного подорожчання вартості візи.

У разі відмови або неправомірної поведінки співробітника посольства можна поскаржитися в спеціально створений моніторинговий call-центр МЗС. На сайті МЗС навіть з'явився зразок скарги на іноземні посольства, котрі не відкрили візи українцям. Цими питаннями займається департамент консульської служби міністерства.