newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Рекордне подорожчання подуктів

267
Рекордне подорожчання подуктів

За попередній тиждень вартість плодоовочевого кошика українського споживача збільшилася ще на 2,7%, тобто ціни, незважаючи на їх уже рекордно високий рівень, зростали ще швидше, ніж тижнем раніше.

Видео дня

Таким чином, з початку березня плодоовочева продукція вже подорожчала на 12%. Як повідомлялося, якщо тижнем раніше зростання цін відбувалося виключно за рахунок традиційних овочів борщового набору, то минулого тижня ціни зросли на всі основні види плодоовочевої продукції, включаючи тепличні овочі, що дешевшали останнім часом. А найбільше подорожчали фрукти, переважного за рахунок чергового стрибка цін на яблука.

"Запаси вітчизняного яблука на ринку, незважаючи на рекордний врожай, практично вичерпані, тому подальше зростання цін було потрібне для того, щоб стимулювати імпорт яблука в країну", говорить керівник проекту Андрій Ярмак. "Зниження запасів яблука в Україні в цьому сезоні було зумовлено хорошим внутрішнім попитом і активним експортом яблука в Росію, але останній стрибок цін робить продаж на внутрішньому ринку більш привабливим", - говорить експерт.

Відзначимо, що найбільше минулого тижня зросли ціни на тепличний огірок - відразу на 33%. Такий стрибок цін був зумовлений різким зростанням попиту на цей товар і збільшенням експортних відвантажень. Серед інших товарів, які різко подорожчали за тиждень, був столовий буряк. Продовжували також рости ціни на моркву, що призвело до різкого зниження її експорту.