newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Путін запевняє, що у нього немає розбіжностей з Медведєвим

216
Путін запевняє, що у нього немає розбіжностей з Медведєвим

Зовнішню політику Росії визначає президент, «роздвоєння» бути не може. Про це у Словенії заявив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін, якого запитали про заочну суперечку щодо Лівії, яка сталася 21березня. За словами Путіна, у нього і Дмитра Медведєва дуже близькі оцінки ситуації у Лівії.

Видео дня

21 березня російський прем'єр назвав резолюцію РБ ООН щодо цієї африканської країни «неповноцінною і обмеженою» та засудив військове втручання західних країн. Президент, у свою чергу, жорстко осадив Путіна, закликавши акуратніше добирати слова і підкресливши, що резолюція Ради Безпеки відображає позицію російського керівництва. Путін порівняв ракетно-бомбові удари Заходу у Лівії з «хрестовими походами». Медведєв, явно напоказ одягнений у куртку з написом «верховний головнокомандувач», різко розкритикував це порівняння. Федеральні телеканали у вечірніх випусках новин, вибираючи із цих двох позицій, віддали явну перевагу президентській. Все це змусило аналітиків знову говорити про тріщину у тандемі, а західна преса навіть написала про «битву альфа-самців».

Тепер же Путіну самому довелося дати такий коментар. «Що стосується єдності чи неєдності поглядів російського керівництва на події у Лівії, у нас президент Російської Федерації керує зовнішньої політикою, і там не може бути роздвоєння», - підкреслив прем'єр, відповідаючи на запитання журналістів. «Якщо вас цікавить, чи відрізняються наші підходи з паном Медведєвим, запевняю вас, ми близькі люди і розуміємо один одного», - продовжив він, підкресливши, що президент повинен формулювати позицію країни у відповідних висловлюваннях.

«Що стосується суті проблеми, то ми повинні думати не про це, ми всі повинні думати про жертви, кількість яких примножується і в результаті громадянської війни, і в результаті завдавання ракетами бомбових ударів по території, ми всі повинні думати про це у першу чергу. Звичайно, про це насамперед повинні думати ті, хто причетний до цієї трагедії, думати про це і молитися про спасіння своєї душі», - резюмував він.

22 березня заяви Путіна щодо Лівії були донесені до російського глядача. У програмі «Время» вже показали його виступ, щоправда, не обмовившись про суть розбіжностей, і у зв'язку з чим все це взагалі проголошується.