Посилання з україномовних сайтів ведуть до іншомовних сторінок

498
Посилання з україномовних сайтів ведуть до іншомовних сторінок

Українська мова поставила нерадісний світовий рекорд в Інтернеті. Більше половини посилань з україномовних сайтів ведуть на іншомовні сторінки. Причому 42% всіх посилань ведуть на сайти з російською мовою.

Видео дня

Google оприлюднив результати дослідження мов світу в Інтернеті. Використовуючи статистику по сайтах і посиланнях станом на 2008 рік, дослідники компанії намалювали карту найбільш популярних мов світу і те, яким способом вони між собою пов'язані.

Найбільш популярна мова в Інтернеті - англійська. Українські сайти посилаються на сторінки англійською мовою в 10% всіх своїх зовнішніх посилань. Таким чином, більше половини всіх зовнішніх посилань на україномовних сайтах ведуть на сайти на інших мовах.

Також, фахівці Google вирішили перевірити, сайти з якими мовами взаємопов'язані між собою більше, ніж можна було очікувати. Для цього вони підрахували для кожної мови теоретичну кількість переходів на сайти з іншою мовою. Найбільш цікавим є аномально велика кількість посилань на українські сайти з сайтів на мові хінді.

Згідно з результатами дослідження, видання рекомендує для підтримки української мови в Інтернеті дотримуватися двох правил:

1. Недостатньо створювати ресурси українською мовою. Необхідно також по можливості ставити посилання на зовнішні сторінки, також використовуючи українську (наприклад, на сторінки української Вікіпедії або на україномовні новинні ресурси). Це буде покращувати пошук інформації українською мовою, збільшувати рейтинг таких сайтів в Google і створювати єдиний україномовний інформаційний простір.

2. Результати дослідження також підтверджують давню рекомендацію вивчати англійську і використовувати англомовні джерела, замість російських, що дозволить отримувати первинну інформацію з джерел, які з інформаційного потенціалу перевершують "російський Інтернет" в сотні разів.