УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Попов і Черновецький домовилися про кандидатуру нового секретаря Київради

345
Попов і Черновецький домовилися про кандидатуру нового секретаря Київради

Мер Києва Леонід Черновецький і голова КМДА Олександр Попов домовилися про кандидатуру нового секретаря Київради.

Це буде депутат фракції ГАК у Київраді Галина Герега.

Ще напередодні усі були впевнені, що спікером стане регіонал Володимир Дейнега. Однак пізно ввечері Олександр Попов і Леонід Черновецький вирішили, що мер буде вносити саме кандидатуру Галини Гереги.

Олександру Попову нібито сказали, що Дейнега не підходить - мовляв, він теж регіонал, а кияни й так кажуть, що ПР узурпувала владу. Леонід Черновецький же наполягав на Галині Герегі, оскільки вона для нього нейтральна людина, а в іншому випадку погрожував повністю дестабілізувати роботу Київради, що Олександру Попову, звісно, не вигідно.

У мера дійсно могло би це вийти. По-перше, кандидатуру секретаря Київради має за законом вносити він. А якщо ж він не вносить, то Київрада вибирає сама тимчасового голову. За інформацією джерел, у Володимира Дейнеги голосів не набиралося, а значить спікеріада могла би затягтися на невизначений час.

Сама Галина Герега каже, що про своє обрання нічого не знає.

«Буде сесія, тоді й побачимо. Якщо мене оберуть, то буду намагатися зробити, щоб кияни жили в європейській столиці. У мене є досвід керівництва великим колективом, тому керувати чоловіками у Київраді я не боюся. Правда, на держпосаді ніколи не працювала», - відповіла Галина Герега.

Вона навіть готова відмовитися від бізнесу заради роботи спікером. Як відомо, Галина Герега - співвласник мережі відомих будівельних супермаркетів «Епіцентр». У 2010 році вона разом з чоловіком увійшла в ТОП-200 найбагатших людей України (журналу «Фокус»), посівши там 26-е місце. Їх статок оцінюється в $395,4 млн. Крім цього, у подружжя є нерухомість в Іспанії, готель в Івано-Франківську.

Нагадаємо, вчора Київрада прийняла відставку секретаря Олеся Довгого. Поки Олесь Довгий буде позафракційним. У «рідну» фракцію він більше ні ногою: у понеділок ввечері на засіданні, кажуть, він у пух і прах посварився з Леонідом Черновецьким, який його звинуватив у тому, що він проводив антинародні рішення в Київраді. На що Олесь Довгий відповів: «А чому ви самі не вели сесії? Хотіли мене підставити?»

Зараз Олесь Довгий свої відносини з мером називає робочими.

«Я звик бути рівновіддаленим від усіх політичних сил», - сказав він.