Половина українців воліла б відновити смертну кару

348
Половина українців воліла б відновити смертну кару

Майже половина жителів Південного Сходу України (48%) вважають за необхідне відновлення смертної кари. Про це свідчать дані опитування компанії Дослідження & Branding Group.

Видео дня

При цьому на Заході України прихильників смертної кари дещо менше - 37%, а в Центрі - 46,5%. В цілому ж по Україні 45% респондентів хочуть відновлення смертної кари і 43% - проти такого рішення, решта - вагалися відповісти.

Основний сенс такого покарання, як смертна кара, опитані респонденти визначають як: виняткова міра для невиправних злочинців - 42%, законна міра покарання за тяжкий злочин - 31%, засіб залякування - 23%, абсолютно непотрібне покарання - 21%, засіб справедливості і відплати злочинцю 18% і - що смертна кара - це спосіб оздоровлення суспільства та зміцнення моралі - 7% респондентів від усіх опитаних.

При цьому 45% мешканців України вважають страту страшніше для людини, ніж довічне ув'язнення, а 38% респондентів дотримуються зворотної точки зору - довічне ув'язнення страшніше смертної кари. Не змогли відповісти 18% опитаних.

Згідно з даними опитування, 75% респондентів вважають, що рівень злочинності в Україні високий, 18% опитаних вважають, що рівень середній, і лише 6,5% оцінюють його як низький.

Дослідження громадської думки населення України щодо вивчення ставлення українців до смертної кари і оцінці рівня злочинності в країні проводилося компанією досліджень і Branding Group у період з 20 - 31 березня 2011 року. Збір інформації проводився методом особистого інтерв'ю в 24-х областях України і АР Крим. Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю і віком. Обсяг вибіркової сукупності склав 2075 осіб. Очікувана середня помилка вибірки складає +/-2,2%.