newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Сільські жителі уже не хочуть покидати своє село

750
Сільські жителі уже не хочуть покидати своє село

Про це свідчать результати соціологічного дослідження "Соціально-економічний стан українського села", проведеного Інститутом Горшеніна.

Видео дня

Відповідно до даних, не бажають виїжджати зі свого села 69,0% опитаних сільських жителів. Хотіли б переїхати до міста 16,3% селян, за кордон – 5,9% опитаних, до іншого села – 1,1% респондентів. Важко відповісти на запитання 7,7% опитаних.

Кожний другий сільський житель України (50,8%) проживає у своєму селі з народження. Понад 10 років живуть у своєму селі 38,8% опитаних, від 5 до 10 років – 4,7%, від 1 року до 5 років – 3,0%, до 1 року – 1,0% респондентів. Важко відповісти на запитання 1,7% опитаних.

Переважна більшість жителів села (83,1%) протягом останніх 10 років нікуди не переїздили. При цьому переїхали з міста до села 6,1% опитаних, з села до села – 4,1%, з села до міста – 2,6%. За кордон протягом останніх 10 років виїхали 1,6% сільських жителів. Важко відповісти на запитання 2,5% респондентів.

В Інституті Горшеніна нагадують, що за наслідками даного дослідження, опублікованого раніше, третина сільських жителів (36,7%) вважає, що їх село зупинилося у своєму розвитку, а кожний четвертий (24,5%) вважає, що воно деградує.

Коментуючи результати дослідження, народний депутат України Сергій Терьохін відзначив, що завдяки своїй осілості українці збереглися як народ. "Українці – дуже осілий народ. І, можливо, саме через це вони і збереглися як народ. Українці – інтроверти. Вони люблять сімейні цінності, хату, землю. Люди люблять свою малу батьківщину. І вони не люблять переміщатися кудись. Вони вважають за краще жити там, де могили їх батьків. З одного боку", - відзначив депутат.

"Але з іншого боку, привчили нас царі, більшовики всякі, що необхідний пан, який все розсудить. У нас дуже великі так звані патерналістські очікування. Люди чекають на когось, хто поліпшить життя в їх селі, – за парканом, тому що на своєму подвір’ї вони роблять життя дивовижним. Подивіться на села, скажімо, Центральної України – там кожне подвір`я дивовижне, тому що люди будують своє життя на своєму подвір’ї. У нас батьківщина закінчується за парканом. От ми такі – українці", - вважає Сергій Терьохін.

Всеукраїнське дослідження "Соціально-економічне положення сучасного українського села" було проведено Інститутом Горшеніна спільно з тижневиком "Коментарі:" за підтримки керівника групи компаній "Авангард" Олега Бахматюка з 28 березня по 15 квітня 2011 року. Всього, згідно з вибіркою, з урахуванням основних соціально-демографічних характеристик населення України, було опитано 2000 респондентів у 123 селах, розташованих у 24 областях України і АР Крим, які репрезентують доросле населення України віком від 18 років. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/-2,2%.