УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Незаконні рішення судів штовхають "чорнобильців" на протести - Пенсійний фонд

252
Незаконні рішення судів штовхають 'чорнобильців' на протести - Пенсійний фонд

Незаконні рішення судів щодо виплати великих пенсій і компенсацій підштовхують "чорнобильців" до протестів, тоді як грошей у Пенсійному фонді для виконання таких рішень немає. Про це заявив директор Департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України Владислав Машкін.

Видео дня

За словами Машкіна, перші рішення щодо підвищення "чорнобильських" пенсій, "які не дуже відповідають законодавству", суди почали виносити ще в 2006 році. "Зараз зібралася" критична маса "цих рішень. На сьогодні грошей на виплату пенсій в інших розмірах, ніж це передбачає закон, немає ", - прокоментував він появу протестів" чорнобильців " саме в 2011 році, тоді як в кризові роки вони виплачувалися.

При цьому Машкін пояснив, перші судові рішення по "чорнобильським" пенсіям припускали невеликі доплати і повернення невиплачених сум за 2-3 місяці. Зараз же суди приймають рішення про пенсії в розмірі 20-30 тисяч гривень і компенсації до 700-800 тисяч при негайному виконанні таких рішень, таким чином Пенсійний фонд не встигає їх оскаржити в судовому порядку. "Все, що стосується відсудження пенсій, вже стало бізнесом", - додав директор Департаменту пенсійного забезпечення.

Нагадаємо, в Україні тривають протести "чорнобильців". 14 листопада близько 300 протестувальників проти невиплат пенсій, відсуджених "чорнобильцями", вирішили залишитися в приміщенні Пенсійного фонду на Донеччині.