newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

На японській АЕС почалася ланцюгова ядерна реакція

375
На японській АЕС почалася ланцюгова ядерна реакція

У суботу на одній з японських атомних електростанцій «Фукусима-1» почалася некерована ланцюгова ядерна реакція, повідомляє Міністерство економіки, торгівлі і промисловості Японії.

Видео дня

Раніше повідомлялося, що тиск усередині аварійного реактора АЕС «Фукусима-1» перевищує коефіцієнт запасу міцності корпуса в 2,1 раза.

Температура і тиск усередині одного з реакторів АЕС почали підвищуватися після збою в системі охолодження, викликаного потужним землетрусом.

Фахівці, які працюють над охолодженням реактора, повідомляють, що біля першого блоку АЕС "Фукусима-1" виявили радіоактивний цезій. Як вважають фахівці, розплавилися металеві оболонки, що захищали стрижні реактора, тобто температура всередині реактора може досягати 1200 градусів. Поява цезію свідчить про розпад урану. При цьому фахівці вважають, що основна частина палива як і раніше залишається в реакторі.

Радіоактивні речовини виявлено біля реактора, але витоку радіації за межі АЕС не сталося. З десятикілометрової зони навколо АЕС евакуйовані жителі.