newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

На Камчатці активізувалися відразу три вулкани

447
На Камчатці активізувалися відразу три вулкани

На Камчатці активізувалися відразу три вулкани, повідомив представник камчатської філії геофізичної служби РАН. За його словами, вулкани Каримський, Кизимен і Шивелуч за добу викинули по кілька стовпів попелу. Вчений уточнив, що зі схилів усіх трьох вулканів сходять лавини.

Видео дня

Дослідники зареєстрували понад 420 сейсмічних подій у районі Кизимена. Він викидає попіл на висоту до 5,7 кілометра над рівнем моря. Два інших вулкани також викидають попіл на значну висоту.

Згідно з даними із супутника, у кратері Кизимена спостерігається термальна аномалія: температура в кратері відрізняється від навколишного середовища на 60 градусів за Цельсієм.

Для всіх трьох вулканів, за словами джерела, дали жовтогарячий рівень авіаційної небезпеки. Правда, зазначається, що маршрути літаків не проходять над цими вулканами. Найвищим рівнем небезпеки є червоний.

Каримська сопка є одним із найактивніших вулканів Камчатки. Його виверження почалося в 1996 році й триває досі. Кизимен став більш активним у жовтні 2010 року, а до цього останній раз викидав лаву в 1920-х роках. Вулкан Шивелуч активізувався в 2006 році, повідомляють Відомості.