newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Медведєв: "Обов'язок держави у тому, щоб говорити людям правду"

231
Медведєв: 'Обов'язок держави у тому, щоб говорити людям правду'

Президент Росії Дмитро Медведєв під час виступу біля меморіалу загиблим під час аварії на ЧАЕС заявив, що людство має в чергове зрозуміти, яку силу має ядерна енергія. Медведєв, зокрема, сказав: "Мабуть, не треба відмовлятись від ядерної енергетики, але треба, щоб технологічні рішення відповідали викликам, які створює ядерна енергія. З тих пір, як сталась аварія, прийняті дуже важливі стандарти. Але останні трагедії, у тому числі японська, говорять про те, що ми зобов'язані приймати додаткові зусилля, аби ядерна енергетика була по-справжньому мирною".

Медведєв зазначив, що люди повинні підготувати нову нормативну основу, "яка має діяти в масштабах всієї планети". "Сьогодні я направив пропозиції лідерам найбільших держав, нашим партнерам про те, що треба забезпечити розвиток ядерної енергетики у світі, але при цьому запобігаючи глобальним катастрофічним наслідкам. Нам доведеться подумати про підготовку нових міжнародних конвенцій", - зауважив Медведєв. За його словами, під час відвідування ЧАЕС він відчув хвилювання.

Видео дня

"Начебто у повітрі розливається спокій. Але кожна деталь четвертого енергоблока для людства значна. Дивлюсь на ці силуети, знайомі по багатьох фотографіях та кінохроніках, і розумію, яку кількість людської праці витрачено на те, щоб створити станцію, а потім, щоб її законсервувати. Працівники досі несуть свою варту. Велике вам за це спасибі від громадян Росії та інших країн", - додав російський президент.

"Сьогодні ми вшановуємо пам'ять тих, хто у важкий момент зробив справжній подвиг. Перед обличчям таких загроз ми маємо бути чесними. Обов'язок держави - у тому, щоб говорити людям правду. Треба зізнатись, що держава не завжди правильно себе вела. Щоб такі трагедії не повторювались, маємо говорити людям чесно про те, що відбувається", - резюмував Медведєв. Президент РФ Дмитро Медведєв прибув до України, аби вшанувати пам'ять про трагедію на Чорнобильській АЕС.