newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Литвин: Україні не загрожує дефолт, навіть США живе в борг

381
Литвин: Україні не загрожує дефолт, навіть США живе в борг

Голова Верховної Ради Володимир Литвин переконаний, що Україні не загрожує дефолт.

Про це він заявив в інтерв'ю телеканалу «Рада».

«Україні нічого не загрожує. Загрожує лише одне - продовження політичних суперечок, політичних війн і з'ясування стосунків», - сказав спікер.

Говорячи про існування чималого державного боргу, Володимир Литвин зауважив, що в світі немає жодної країни, яка б не мала такого боргу. За його словами, є країни, в яких борг становить 300% всього національного багатства країни. При цьому спікер додав, що навіть найбагатша країна США також живе в борг.

Видео дня

«Треба вміти керувати боргом і навіть заробляти на боргах», - сказав голова ВР. За словами Володимира Литвина, всі настрої катастрофізму є неприйнятними. «Розкручувати цю тему політикам, які вчора або сьогодні причетні до влади, - це абсолютно аморально, я би сказав, навіть злочинно», - додав він.

Згідно з переліком, який опублікувало американське видання, Україна потрапила до списку 18 країн, яким загрожує дефолт. У своїх оцінках експерти виходили з розміру зовнішнього боргу, а також фінансової та політичної стабільності в країні. Україна зайняла в цьому списку шосте місце внаслідок великого розміру зовнішнього боргу й уповільненого зростання економіки.

Експерти Світового банку оцінили зовнішній борг України у 82% ВВП.