newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Країни-учасники операції в Лівії відкликають свої літаки

186
Країни-учасники операції в Лівії відкликають свої літаки

21 березня влада Норвегії розпорядилася відкликати з Лівії шість винищувачів Військово-повітряних сил F-16, спрямованих для здійснення міжнародної місії зі встановлення контролю над небом північноафриканської країни. Приблизно в цей же час Пентагон оголосив, що має намір скоротити свою участь у бойових діях проти Тріполі.

Видео дня

Міністр оборони Норвегії Грете Фаремо пояснив, що літаки не літатимуть над Лівією до того часу, поки не з'ясується питання з командуванням. "Вони не отримували наказу брати участь в операції сил коаліції. Вони будуть чекати нових вказівок з приводу їхньої участі в операції, очікується, що питання з командуванням вирішиться на місці. Це може зайняти кілька днів", - розповів керівник норвезького Міноборони.

Раніше в Парижі стверджували, що командні структури для керівництва воєнною операцією в Лівії будуть створені найближчим часом. При цьому між учасниками коаліції вже виникли розбіжності. Так, Великобританія і Канада хотіли передати НАТО контроль над місією, проте Франція виступила проти. У Парижі відзначили, що "зараз координація втручання здійснюється Вашингтоном у тісній співпраці Францією і Великобританією".

Разом з тим самі Сполучені Штати виступили за обмеження своєї участі в бойових діях в Лівії. "Перші два-три дні цієї операції ми справді грали важливу роль, проте дуже скоро ми очікуємо, що наша роль стане допоміжною, і інші країни вже будуть нести більш значний тягар по забезпеченню зони, вільної від польотів, - заявив глава Пентагону Роберт Гейтс. - Важливо, що президент США Барак Обама абсолютно ясно і чітко заявив, що він не хоче, щоб американські збройні сили перебували на лівійській землі".

Командувач військами Сполучених Штатів в Африці генерал Картер Хем розповів, що метою коаліційних сил є не підтримка повстанців, а захист мирного населення від військ Каддафі. Високопоставлений військовий також зазначив, що за приєднання до операції нових країн дозволить розширити безпольотну зону на тисячу кілометрів, завдяки чому з'явиться можливість надавати місцевим жителям гуманітарну допомогу. Хем повідомив, що за день літаки зробили близько 80 вильотів.

Представники опозиції північноафриканської країни заявили, що не збираються шукати компроміс з Муаммаром Каддафі. "У нас війна на виснаження, яку нав'язав нам цей диктатор. Ми краще станемо свідками його смерті, ніж будемо вести з ним переговори. Він знаходиться в міжнародному розшуку за військові злочини. Його судитимуть за геноцид власного народу", - заявив один з лідерів опозиції Абед аль-Хафез Гога.