newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Каддафі має бути позбавлений українських нагород

222
Каддафі має бути позбавлений українських нагород

Екс-міністр закордонних справ, депутат Борис Тарасюк звернувся до президента Віктора Януковича з пропозицією позбавити полковника Муаммара Каддафі державних нагород, виданих попередньою українською владою.

Видео дня

За словами Бориса Тарасюка, пряму і безпосередню відповідальність за сьогоднішні події в Лівії і загибель мирного населення несе Муаммар Каддафі, який очолює країну протягом останніх 40 років. Парламентарій нагадав, що в 2003 році Муаммар Каддафі був нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого I ступеня, а в 2008 році - орденом Богдана Хмельницького I ступеня.

На думку Бориса Тарасюка, вручення нагород главам іноземних держав є загальноприйнятою міжнародною практикою.

"Разом з тим, у виняткових випадках, можливий відклик таких державних нагород, як це сталося у випадку з Муаммаром Каддафі у 2007 році, коли Республіка Болгарія відкликала Софійську медаль пошани за смертний вирок 5 болгарським медсестрам, які працювали в Лівії", - зазначив Борис Тарасюк.

"Україна має засудити застосування лівійським режимом військової сили проти свого народу. Це можливо зробити, в тому числі і шляхом позбавлення Муаммара Каддафі державних нагород України", - йдеться в депутатському зверненні Бориса Тарасюка.

Нагадаємо, з середини лютого у Лівії тривають виступи з вимогою відставки Муаммара Каддафі, який перебуває при владі уже більше 40 років. За даними міжнародних організацій, у сутичках із силами безпеки та іноземними найманцями загинули до 6 тисяч людей, повідомляє Vidgolos.