УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Хасиди в Умані б'ють українців

1,4 т.
Хасиди в Умані б'ють українців

Вчора близько 17.00 в місті Умань на Черкащині в районі паломництва брацлавських хасидів п'ятеро паломників побили місцевого жителя. В уманця струс мозку та садна, правоохоронці шукають нападників.

Видео дня

"Ми сиділи за столиком, говорили, – розповідає постраждалий Ігор Гурбіч. – Підійшло двоє хасидів. Один поставив ногу на лавочку, ми йому зробили зауваження, щоб забрав ногу, він не реагував, почав говорити образливі слова на своїй мові. Я хотів забрати його ногу, але він другою ногою вдарив мене в лице. Я побіг за ним, щоб розібратися в ситуації, але коли наздогнав, то мене накинулися п'ять хасидів, оточили і почали з усіх сторін бити по чому бачили. Сам я нічого зробити їм не міг. Підбігли наші хлопці, які це побачили і розборонили нас".

Конфлікт стався на очах десятків людей. "Я бачив, як це все було, – розповів уманець Олександр Гуменюк. – Хлопці на лавці сиділи, хасид прийшов поставив ногу на лавку і стоїть. Йому кажуть – забери, він не хотів. А тоді з ноги вдарив в лице того, що його ногу хотів зняти".

Розібратися у ситуації разом з правоохоронцями, прийшов і голова Благодійного фонду імені Рабі Нахмана Даніель Даян. Він пояснив що такі випадки трапляються, коли в одному місці скупчується багато людей.

На минулому тижні 6 вересня син Даніеля Даяна – Натан – побив лопатою місцевого студента. Інцидент стався на вулиці Пушкіна, коли 19-річний Олег Денисюк разом з двома друзями йшов до магазину. "Я йшов дорогою збоку, – розповів Олег. – Ззаду їхав скутер, наїхав мені на ногу. Скутером керував хасид. Я зробив йому зауваження. Він плюнув мені на ноги і поїхав. Я кажу, зачекай поговоримо, що ж ти робиш? Пішов за ним. Трохи далі по Пушкіна була група хасидів, він десь подівся. Я хотів запитати тих хасидів, хто це і щоб вони пояснили йому, що так робити не можна. Я ж ніякої агресії не виявляв до нього. Звідкись з'явився цей хасид, в руках тримав лопату. Я одразу нічого не зрозумів, а він накинувся на мене з цією лопатою. Я ухилися, відбив удар рукою, другий удар попав мені в голову".

Місцеві жителі, що вибігли рятувати хлопця викликали міліцію. "Я кажу, викинь лопату і поговоримо, але він втік, – каже Олег. – Мені принесли газету з фото цього хасида. Це син Даніеля Даяна – Натан". Деталі обох інцидентів з'ясовують правоохоронці.