УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Гриценко: земельна реформа в Україні закінчиться крахом і катастрофою для народу

1,5 т.
Гриценко: земельна реформа в Україні закінчиться крахом і катастрофою для народу

"Земельну реформу можна впроваджувати лише за умов довіри до влади, коли суспільство розуміє зміст цієї реформи й у більшості своїй її підтримує, коли стабільна економічна ситуація в світі. Наразі немає жодної з цих умов", - заявив голова партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко.

Видео дня

Народний депутат нагадав, Віктор Янукович чітко заявив, що він – за прискорене впровадження ринку земель сільгосппризначення, у результаті чого іноземці отримають право на купівлю української землі.

"І хоча потім він побачив, що понад 60% людей цього не сприймають, і почав говорити про мораторій для іноземців, все ж його чітка позиція — максимально швидко впровадити ринок землі", - зазначив голова "Громадянської позиції".

Анатолій Гриценко впевнений, протягом найближчих п’яти років категорично не можна впроваджувати ринок землі.

"Це не продаж автомобіля чи будь-якої іншої продукції. Це стратегічний ресурс нашої держави і кожної сім’ї, яка володіє землею, на всю перспективу – 10, 20, 100, 200 років. Її не можна втратити", - наголосив народний депутат.

Він також повідомив, що у світі є багато країн, в яких немає приватної власності на землю, але вони нормально розвиваються.

"Якщо хтось сумнівається, що земельна реформа в Україні закінчиться крахом і катастрофою для народу, раджу прочитати законопроект про ринок землі на сайті Держкомзему. Як на мене, це не ринок землі, навіть не базар, це - скупка землі кількома сім’ями. Чи сприятиме це розвитку села, аграрно-промислового комплексу, підйому соціальних стандартів наших селян? Ні. Тому що ці люди скуповують не для того, щоб іти в село і там працювати, а для того, щоб потім на спекулятивних операціях перепродати, заробити кількасот мільярдів, і інтереси маленьких українців їх не цікавлять", - підкреслив Анатолій Гриценко.

Голова "Громадянської позиції" також зазначив, щодня у США та Європі друкують по мільярду, а то і більше, доларів і євро, що не підкріплені ніякими матеріальними ресурсами.

"Їх кинуть туди, де можна буде придбати щось матеріальне. Якби Янукович впровадив ринок землі і запустив сюди іноземців, вони швидко скупили б нашу землю, і наш селянин, який мав гектар чи два, отримав би на своєму столі купу отих папірців", - відзначив він.