newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Гриценко: європейці мають захищати своїх підприємців в Україні

249
Гриценко: європейці мають захищати своїх підприємців в Україні

Заборона на в’їзд до країн Європи може стати дієвим механізмом боротьби з корумпованими чиновниками, вважає голова парламентського Комітету з питань нацбезпеки та оборони, лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко.

"Ті люди, які корумпують країну, розкрадають бюджет, порушують закон, знущаються над мільйонами людей, але у рейтингах Форбсу та інших збираються все вище у табелі про ранги при тому, що народ жевріє, - їх чимось треба зупинити".

Анатолій Гриценко зазначив, що "ці люди вже давно заробляють в Україні, а живуть на Заході. В них там нерухомість, вклади у банках, літаки, яхти, їхні діти там отримують освіту".

Видео дня

Втім, лідер "Громадянської позиції" радить європейцям, які пропонують Україні допомогу, подбати спочатку про себе. А точніше – про тих підприємців, що стикаються з корупцією в Україні.

"Коли з вашого підприємця при перетині кордону вимагають 20-30 тис. доларів за розмитнення кожного контейнеру – записуйте прізвища митників. Коли вашому підприємцю не повертають ПДВ, вимагаючи відкат у 40% - записуйте прізвище податківця. Якщо ваш підприємець прийде у наш суд і з нього якийсь "колядник" вимагатиме гроші – записуйте прізвище судді. А потім несіть ці прізвища у своє посольство і кажіть: не хочемо бачити таких людей у нашій країні".

Адже ці люди, попереджає Анатолій Гриценко, порушуватимуть закони у Європі так само, як в Україні.

"Не нас треба захищати, а свої інтереси у нас", - порадив він європейцям.