Державний борг України становить 360,5 млрд гривень

435
Державний борг України становить 360,5 млрд гривень

Станом на 5 вересня 2011 року Державний борг України становить 360,5 мільярда гривень. Про це сьогодні розповів під час публічної дискусії "Держборг і платіжний баланс: наскільки серйозні загрози для фінансової стабільності без допомоги МВФ?" представник управління по роботі з державним боргом і міжнародним співробітництвом міністерства фінансів Костянтин Кузнецов.

"Станом на 5 вересня поточного року державний борг становить 360,5 млрд грн., тобто, ми бачимо, що на сьогодні жодних сумнівів немає в тім, що ми можемо перевищити запланований показник. І, до речі, для МВФ важливо бачити те, що сьогодні міністерство фінансів чітко виконує поставленні завдання щодо не нарощування державного боргу та здійснення ефективного контролю у цій сфері", - зазначив чиновник.

Кузнецов нагадав, що відповідно до бюджетного кодексу критичний рівень відношення сумарного значення державного боргу та гарантованого державою боргу не повинно перевищувати 60%. За його словами, мінфін наголошує, що цей показник має бути на рівні 40%.

"На сьогодні співвідношення гарантованого державою боргу та державного боргу до ВВП має дорівнювати приблизно 42,5%. Ми порахували, що це співвідношення становитиме у 2012 р – 41,9%, у 2013 – 37,9%, у 2014 – 35,3%", - повідомив Кузнецов. Фінансовий аналітик, керуючий партнер фінансової компанії "Капітал Таймс" Ерік Найман прогнозує ріст зовнішнього державного боргу до 36 млрд дол. до кінця 2011 року.

Источник:УНН