newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Чорнобильська радіація накопичується в хребцях ще не народжених дітей

702
Чорнобильська радіація накопичується в хребцях ще не народжених дітей

Дослідження показали, що радіонукліди швидкими темпами накопичуються в хребцях дітей, що загрожує появою злоякісних пухлин у майбутньому.

Видео дня

Чорнобильська радіація знайдена в хребцях ще не народжених українців. Це загрожує тим, що в дорослому віці ці українці опиняться під загрозою ракових захворювань.

Вчені Інституту педіатрії, акушерства і гінекології Національної академії медичних наук України вперше в світовій практиці довели наявність взаємозв'язку між накопиченням радіонуклідів в плаценті, фетоплацентарною недостатністю і масою тіла майбутнього немовляти.

Дослідження вмісту радіонуклідів в кістковій тканині плода, яке проводилося спільно з Брістольським університетом (Англія), показало, що радіонукліди швидкими темпами накопичуються в хребцях, зубах і ребрах протягом усіх постчорнобильських років.

Встановлено, що все це призводить не лише до вроджених вад розвитку дитини, але й загрожує появою злоякісних пухлин у майбутньому.

За даними Інституту ендокринології та обміну речовин імені Комісаренка, значне збільшення випадків раку щитовидної залози у дітей та підлітків напряму пов'язане аварією на ЧАЕС.