newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Чому українські бізнесмени сплачують величезні бюрократичні збори

270
Чому українські бізнесмени сплачують величезні бюрократичні збори

По видатках підприємств на адміністрування податків Україна є одним зі світових лідерів. Про це повідомив економіст Олексій Молдован.

Видео дня

«Якщо підрахувати, то українські підприємці платять майже 1% від ПДВ, а це майже 10 мільярдів гривень щорічно на процедури, пов'язані з веденням податкового обліку. Потенційно це той ресурс, який повинен піти в економіку, проте витрачається на всілякі бюрократичні потреби», - заявив експерт.

Олексій Молдован також висловив думку, що система адміністрування податку на прибуток сприяє тінізації та ухилянню від його сплати. Для порівняння експерт навів приклад європейських країн, де законодавчі акти податку на прибуток займають три-чотири листи. У нас же розділ Податкового кодексу, що стосується податку на прибуток, займає близько 150 сторінок.

Це говорить про те, що в України відсутні ті економічні механізми, які б спонукали підприємців декларувати свій дохід. На Заході навіть виникають скандали з штучного роздуття власного прибутку. Тому що існують чіткі механізми, які змушують менеджера підприємства працювати на те, щоб прибуток збільшувався. А якщо зростає прибуток, то росте і база оподаткування.

За словами фахівця, в Україні такого стимулу немає, і уряд намагається максимальними локальними обмеженнями штучно обмежити базу. Але навіть за рахунок таких локальних жорстких обмежень будь-який бухгалтер знайде нові механізми, за рахунок чого він зможе звузити базу.

Нагадаємо, на думку експерта Інституту Горшеніна Наталії Клаунінг, в Україні відсутня традиція сплати податків.