newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Чому молодь залишає Україну?

225
Чому молодь залишає Україну?

Розчарування в діях влади виливається в збільшення кількості бажаючих емігрувати з України, вважають громадські експерти.

Видео дня

Головна причина того, що більшість працездатних українців прагне вже не їхати за кордон на заробітки, а залишити батьківщину назавжди, «жахливий моральний стрес після Помаранчевого Майдану», а також нездатність людей робити висновки і відстоювати свої права всередині держави, повідомляє Deutsche Welle.

Так, спираючись на останні дослідження експертів, які оцінили ситуацію, екс-посол України в Росії Володимир Крижанівський поклав відповідальність за нівелювання поїзда до реформ після Помаранчевої революції на екс-президента Віктора Ющенка. Експерт цивільних прав Світового конгресу України Володимир Богайчук заявив, що остаточний розрив з Україною вибирають ті українці, які не бачать тут жодних перспектив і надій на поліпшення ситуації.

Правозахисник зазначив, що нинішня українська молодь вважає за краще шукати найбільш комфортні умови за кордоном, а не боротися за них у себе в країні.

Крижанівський висловив жаль, що молодь не використовує інструмент демократичних виборів для зміни ситуації. Він закликав владу не чекати «страшного вибуху у суспільстві і назвав марними надії на більш справедливу виборчу систему:« Знову говорять про якусь неймовірну мажоритарну систему ... Ну знову ж таки куплять всі округи, і купить хто? Хто з грошима!»

У свою чергу, Богайчук пояснив небажання молоді до участі у виборах зловживаннями при підрахунку голосів «на всіх рівнях». На його думку, довіра до виборів з'явиться лише тоді, коли цим зловживання буде покладено край. Серед заходів з подолання згаданих негативних тенденцій, експерти назвали впровадження державних програм працевлаштування та забезпечення житлом молоді, а також заохочення до підприємництва.