УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Черкаська опозиція пропонує вивезти прах хасидського святого з Умані в Ізраїль

315
Черкаська опозиція пропонує вивезти прах хасидського святого з Умані в Ізраїль

Черкаська опозиція звертатиметься до Президента з пропозицією віддати хасидам прах Цадика Нахмана, щоб вони забрали його з Умані. Про це заявив Леонід Даценко, координатор Ради опозиційних сил Черкащини.

Видео дня

Леонід Миколайович зауважив, що цього року за різними оцінками кількість паломників, які приїдуть в Умань на святкування іудейського Нового року (Рош-га-Шана) сягне рекордної відмітки у 30 тисяч осіб. Уже зараз в Умані трапляються прикрі інциденти, які провокуються здебільшого хасидською стороною.

"Ми звертаємо увагу влади і правоохоронних органів, що Умань – це частина української держави, де має виконуватися українське законодавство і не мають порушуватися права громадян України", – сказав Даценко. Він заявив, що за усі роки дії хасидського руху в Умані влада сприяла лише хасидській стороні, а не жителям Умані.

"Колись хасиди висловили ідею про можливість перенесення праху цадика Нахмана в Ізраїль. Ми від Ради опозиції підготували звернення Президенту України, голові ОДА Сергію Тулубу, міському голові Умані та депутатам міської ради, щоб здійснити цей крок і передати хасидам на їх землю прах цього святого, щоб не було надалі нагнітання цієї ситуації", – наголосив Даценко.

Він припустив, що у разі, якщо кількість паломників зростатиме надалі, то в якийсь момент їх чисельність може переважати саме населення Умані, і Умань може перетворитися на ділянку іноземної держави в Україні, на "щось схоже на російський флот в Криму".

"Ми мусимо про це говорити сьогодні. Здається, останнім часом вони переступають межу і створюється вибухонебезпечна ситуація, яка може вийти з-під контролю, і можливі сутички між нашими громадянами і паломниками", – сказав Леонід Даценко.