newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Через події в Японії можуть подорожчати японські автомобілі

348
Через події в Японії можуть подорожчати японські автомобілі

Всеукраїнська асоціація автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД) припускає виникнення дефіциту автомобілів японських марок в Україні внаслідок землетрусу в Японії й закриття в цій країні підприємств провідних місцевих автомобільних концернів.

Видео дня

Про це повідомив генеральний директор асоціації Олег Назаренко.

"Звичайно, можуть бути проблеми щодо певних марок автомобілів", - підкреслив він.

З його слів, основні проблеми можуть виникнути не через зупинення автозаводів провідних корпорацій у Японії (які, за даними Олега Назаренка, серйозно не постраждали), а через можливе руйнування більш дрібних підприємств з виробництва автокомплектуючих, а також логістичної інфраструктури компаній.

Гендиректор ВААІД підкреслив, що істотна частина автомобілів японських марок, що продаються на українському ринку, - не японського виробництва (Subaru і Nissan виробляють на заводах у Європі, значна частина автомобілів Toyota, що поставляються - у Туреччині).

Стабільність поставок цієї продукції в Україну, з його слів, буде залежати від розмірів складських запасів вироблених у Японії комплектуючих, а також від здатності концернів вчасно ці запаси поповнити.

Олег Назаренко підкреслив, що поки неможливо оцінити можливий рівень дефіциту автомобілів японських марок на внутрішньому ринку й діапазон цінових коливань, оскільки невідомо, наскільки серйозно постраждала кожна корпорація окремо, а також та конкретна ситуація, у якій опинилася кожна корпорація і її світова збутова й виробнича мережа до моменту катастрофи.

За даними асоціації "Укравтопром", в 2010 році було продано 10 685 нових легкових автомобілів Toyota, 8 317 нових легкових автомобілів Mitsubishi (третє й четверте місце серед автомобільних марок за підсумками 2010), 5 778 автомобілів Nissan, 3 818 автомобілів Honda, 2 240 автомобілів Lexus, 1 942 автомобілі Subaru, 1 872 автомобілів Suzuki.

Усього в 2010 році, за даними "Укравтопрому", було продано 169 540 нових легкових автомобілів.

Як повідомлялося раніше, 9 березня в Японії стався землетрус магнітудою 7,2 бала, а 11 березня - кілька землетрусів, найбільш сильний з яких - магнітудою 8,9 бала, після чого на узбережжя обрушилося цунамі.

Внаслідок цього загинули більш як 5 тис. осіб, значна кількість людей поранена, а також значаться зниклими безвісти, зруйновано багато будинків і об'єктів інфраструктури.

Після катастрофи провідні японські автомобілебудівні концерни заявили про припинення виробництва автомобілів на своїх заводах у цій країні.