newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Бригинець про рейдерське захоплення Будинку Петра І в Києві

216
Бригинець про рейдерське захоплення Будинку Петра І в Києві

Співробітники Музею Києва закрилися в приміщенні Будинку Петра Першого, де знаходиться частина експонатів даного музею, щоб не дати їх вивезти. Про це заявив голова комісії з питань культури та туризму Київради Олександр Бригинець на прес-конференції в Києві.

Видео дня

За його словами, в приміщеннях Будинку Петра Першого знаходиться багато унікальних і крихких експонатів Музею історії Києва, які потрібно перевозити за допомогою спецтехніки.

Депутат підкреслив, що співробітники Музею, усвідомлюючи це, не дають вантажоперевізникам вивозити експонати. Олександр Бригинець підкреслив, що зі співробітниками музею переміщення експонатів заздалегідь узгоджено не було. Разом з тим депутат відзначив, що вантажоперевізники посилаються на рішення Київської влади перемістити експонати в Український Дім, так як Будинок Петра Першого мають реконструювати.

Олександр Бригинець при цьому підкреслив, що вже в листопаді 2011 року має розпочатися реконструкція Українського Дому, таким чином тендітні експонати музею за короткий час будуть перевозити не один раз, від чого вони можуть бути сильно пошкоджені, аж до знищення.

"Уявіть, там знаходяться черепки, яким не одна тисяча років, якщо їх неправильно взяти, вони можуть розсипатися. Їх перевозять вкрай рідко за спеціальними технологіями, і співробітники музею розуміють, що такі перевезення, не погоджені з експертами, можуть знищити багато експонатів", - сказав Олександр Бригинець.