newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Катастрофа літака Качинського: польські експерти засумнівалися, що на пілотів чинився тиск

189
Катастрофа літака Качинського: польські експерти засумнівалися, що на пілотів чинився тиск

Польська експертиза у справі про катастрофу в 2010 році президентського Ту-154 встановила, що голос головкому ВПС Анджея Бласіка не лунав у кабіні пілотів, як вважалося раніше.

Видео дня

Про це пишуть в п'ятницю, 13 січня, польські ЗМІ з посиланням на джерело в Польському інституті судової експертизи, де проводився повторний аналіз записів бортових самописців.

Польські експерти вважають, що голос, який раніше приписувався Бласіку, насправді належав другому пілотові. Офіційна версія доповіді Інституту повинна бути опублікована 16 січня.

Водночас, глава польської комісії з розслідування причин катастрофи Едмунд Кліх заявив у п'ятницю, що нові дані розшифровок переговорів не змінюють суті справи.

"Я пропонував росіянам почекати остаточної розшифровки цих записів, тому що вона упорядкує деякі питання. Разом з тим, це (нові дані експертів) не змінює суті справи, бо ніхто, мабуть, не заперечує, що пан генерал перебував у кабіні до кінця. Те, що він не віддавав команд, говорить про те, що він не підключався до пілотування", - так прокоментував інформацію газети Кліх в інтерв'ю телеканалу TVN24.

Він також зазначив, що присутність Бласіка в кабіні пілотів доведена тим, що його тіло знайшли поряд з тілом штурмана і тим, що один з пілотів звертався до генерала під час польоту. "Оцінювати, чи було це якимось тиском, чи міг хтось сприймати це як тиск - це приватна справа", - додав Кліх.

Раніше, влітку 2011 Міждержавний авіаційний комітет (МАК), який займався розслідуванням авіакатастрофи, повідомив про те, що генерал Бласік перебував у кабіні пілотів до моменту зіткнення Ту-154 з землею і чинив психологічний тиск на екіпаж. Його, зокрема, звинувачували у віддачі команд під час посадки.

Нагадаємо, літак польського Президента Леха Качинського Ту-154 розбився під Смоленськом вранці 10 квітня 2010 року. При посадці він зачепився за верхівки дерев в умовах поганої видимості через сильний туман. Загинули всі 96 осіб, що перебували на борту, - 88 пасажирів, у тому числі Президент Лех Качинський і вісім членів екіпажу.