УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Монтаж нового укриття на ЧАЕС розпочнеться навесні

258
Монтаж нового укриття на ЧАЕС розпочнеться навесні

Монтаж металоконструкцій нового екологічно безпечного конфайнмента на Чорнобильській АЕС розпочнеться вже навесні. Про це заявив голова державного агентства України з управління зоною відчуження Володимир Холоша.

Видео дня

"Планується весною вже приступити до монтажу металоконструкцій на тому майданчику, який біля об'єкту "Укриття". Тобто ми потроху будемо бачити, як будується новий безпечний конфайнмент. А у 2015-му, я маю надію, що ми будемо бачити над об'єктом "Укриття" нове укриття", - сказав Холоша.

Він додав, що у 2011-му році було виконано багато робіт по підготовці інфраструктури нового безпечного конфайнмента, зокрема прокладалися траншеї, фундаменти, готувався майданчик для його монтажу. Голова держагентства нагадав, що, згідно з проектом, новий конфайнмент через тяжку радіаційну ситуацію на об'єкті "Укриття" буде споруджуватися поруч з ним, а потім по рейках насунутий на нього і загерметизований.

Холоша розповів, що у попередні роки було здійснено стабілізацію старого об'єкту "Укриття", завдяки чому його безпеку підвищено в десятки разів. "Є експертні висновки, що 15 років він ще прослужить, поки ми не збудуємо новий безпечний конфайнтмент, під яким уже потім нестабільні конструкції будемо розбирати", - підсумував Холоша.

Як повідомлялося, у квітні прем'єр-міністр України Микола Азаров запевнив, що екологічно безпечний конфайнмент на Чорнобильській АЕС буде побудовано вчасно.