УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Україна запроваджує модель ЄС у контролі за безпечністю харчів

222
Україна запроваджує модель ЄС у контролі за безпечністю харчів

У зв’язку зі збільшення випадків отруєння та виявлення неякісних продуктів харчування уряд України прийняв рішення щодо утворення моделі продовольчого контролю за зразками Євросоюзу. Про це повідомив голова Держветфітослужби України Іван Бісюк.

Видео дня

За його словами, реформа харчової галузі передбачає створення єдиного компетентного органу на основі Державної ветеринарної та фітосанітарної служби. "Проте, це не означає, що відтепер лише ветеринарні лікарі мають контролювати продукти рослинного походження або спеціальне дієтичне та дитяче харчування", - зауважив Бісюк.

Він наголосив, що формування компетентного органу також долучаться фахівці гігієни харчування, фітосанітарного напрямку, карантину та захисту рослин. "Доти, поки новоутворений компетентний орган не буде здатен в повному обсязі перейняти всі функції, їх будуть виконувати спеціалісти санітарно-епідеміологічної служби, які і до сьогодні професійно та відповідально виконували таку діяльність", – додав голова Держветфітослужби.

Нагадаємо, реформування системи контролю безпечності харчових продуктів триватиме в Україні два роки. Усі підприємства, діяльність яких пов’язана з продуктами харчування, змушені будуть запровадити систему, засновану на принципах HACCP. Це дозволить вітчизняним виробникам вийти на міжнародні ринки та збільшити обсяг експорту. НАССР відома в усьому світі як система управління харчовою безпекою.