newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

В МНС запевняють, що шукатимуть спелеолога в катакомбах доки не знайдуть

321
В МНС запевняють, що шукатимуть спелеолога в катакомбах доки не знайдуть

Часових обмежень пошуку зниклого у катакомбах спелеолога-аматора немає – рятувальники шукатимуть доки не знайдуть. Про це повідомив начальник центру зв'язків з громадськістю ГУ МНС Одеської області Сергій Дідківський.

Видео дня

Він підтвердив інформацію, що у пошуковій операції задіяні 78 рятувальників та добровольців. "У разі необхідності їх кількість може бути збільшено", - зазначив С.Дідьковський.

Керівник прес-служби розповів, що серед місцевих мешканців є певний інтерес до відвідання катакомб, і досить часто люди спускаються туди аби відсвяткувати, зокрема 2009 року компанія заблукала у катакомбах святкуючи Новий рік.

Інформація про зникнення 22-річного Костянтина Шарікова надійшла на Центральний пульт зв'язку Головного управління МНС в Одеській області 10 січня о 09:31. Про зникнення сина повідомили батьки, після того, як пошуки хлопця власними силами його друзів-спелеологів виявилися безуспішними. 7 січня молодий чоловік пішов у катакомби окремо від основної групи товаришів і з невідомих причин та не повернувся назовні.

К.Шаріков і його друзі вже більше 4-х років досліджують систему катакомб, і називають себе спелеологами-аматорами. Теоретично хлопець йшов під землю підготовленим: із собою у нього був запас продуктів на добу, два налобних ліхтаря, запасний одяг і взуття, 2 мобільних телефони, а також спальний мішок. Але всі ці речі були виявлені рятувальниками 10 січня близько 18:00 на відстані близько 1 км від основного входу в катакомби, тобто через 3 доби, після того, як хлопця бачили востаннє. Спелеологи стверджують, що знайти хлопця живим все ще можливо, так як в катакомбах є досить багато колодязів з водою.

Довідка: в одеських катакомбах є більше 1000 входів, однак, більшість з них давно замуровані. Одна частина одеських катакомб – занедбана, інша – до цих пір функціонує як каменоломні, тому в деяких селах є по кілька входів. Саме через них і проникають під землю спелеологи-аматори. Одеські катакомби багатоярусні, галереї залягають на різній глибині від земної поверхні. Частина цих ходів має висоту до 3 м, а ширину – до 5 м, проте також є зовсім вузькі і низькі ходи – півметра у висоту і півтора метра в ширину. До того ж частина катакомб зараз затоплена і не експлуатується вже давно. Протяжність катакомб під Одесою – 1,4 тис. км, під Одеською областю – до 4 тис. км, зокрема в Біляївському районі – близько 300 га.

Відомо, що місцева влада неодноразово піднімала питання про закриття входів до катакомб.