УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Відкриття, що змінить світ: люди навчилися продовжувати життя

387
Відкриття, що змінить світ: люди навчилися продовжувати життя

Дослідники з Університету Піттсбурга, США, готують відкриття, яке може змінити світ: їм вдалося продовжити життя і молодість лабораторних мишей шляхом ін'єкції стовбурових клітин більш юних особин.

Видео дня

Результати цієї роботи були опубліковані напередодні в науковому журналі Nature Communications, повідомляють зарубіжні ЗМІ.

Для цього експерименту було обрано мишей, які страждають прогерією - синдромом передчасного старіння Хатчінсона-Гілфорда. Введення в їхній організм стовбурових клітин молодих особин дозволило позбавити піддослідних від цього захворювання, зумовленого вадою ДНК.

Зазвичай миші, хворі прогерією, живуть не більше 21 дня. Ін'єкція була зроблена особинам у віці 17 днів, яка прожила після цього 66 днів, втричі більше відведеного їй природою терміну - перебуваючи при цьому в повному здоров'ї і ведучи активний спосіб життя.

Тепер перед науковцями стоїть проблема розшифрувати цей феномен і зробити практичні висновки.

Слід також з'ясувати, як саме впливає ін'єкція стовбурових клітин на людський організм, що перебуває в періоді природного, а не патологічного старіння, а потім визначити вік, в якому можна починати цей курс.

Зазначимо, що позаминулого року науковці вперше продемонстрували омолодження всього організму тварин, які страждають на передчасне старіння, за допомогою активації особливого ферменту в клітинах їхніх тканин. Подібний метод можна використати і для запобігання старінню у людей, повідомляється у статті дослідників.

Тим часом, австралійські дослідники вперше з'ясували, з якою швидкістю має пересуватися літня людина, щоб в буквальному сенсі втекти від смерті. За основу науковці взяли дані про 1705 людей у віці 70 років і старше. Серед досліджуваних були не тільки корінні австралійці, а й приїжджі з Італії, Великобританії, Греції та Китаю. Науковці зробили висновок, щоб довше жити – потрібно швидко ходити.

Науковці також прогнозують, що до 2070 року очікується і поява технологій, що дозволяють уповільнити старіння людини. Експерименти на тваринах і комах показали, що 30-відсоткове продовження життя можна забезпечити за рахунок "обмеження в калоріях" на ті ж 30%.