Традиція стрілянини в школах прийшла до України

669
Традиція стрілянини в школах прийшла до України

Стрілянина у вінницькій школі. Її вчинив один із старшокласників. Хотів помститися учню, який його образив. Результат - легкі поранення отримали ні в чому не повинні хлопці. За фактом стрілянини міліція порушила кримінальну справу. Стаття - хуліганство. Нині шукають людину, яка продала неповнолітньому пістолет.

Видео дня

Восьмикласник Богдан Шимкович під кулі потрапив випадково. Він перевдягався після фізкультури, коли між старшими хлопцями зчинилася бійка.

Богдан Шимкович, постраждалий:

- Нас було чоловік п'ять. Потом почалася бійка і вони двоє впали, а ми виходили бігом і в мене попали в руку.

Зачинщиків бійки розборонили вчителі. Але вже після того, як кілька хлопців від хаотичних пострілів отримали поранення.

Інга Дмухайло, вчителька фізкультури:

- Я попыталась разнять, но увидела в руках пистолет, то я позвала учителя, другого учителя физкультуры. И он забежал в раздевалку и обезвредил ученика. Забрали пистолет.

Пістолет був пневматичним. Він стріляє гумовими кулями. Учні отримали незначні поранення.

Олена Ковбасюк, шкільна медсестра:

- Кульки поцілили обом хлопчикам у праве і ліве передпліччя. У одного хлопчика були дві кульки у правому передпліччі, а у одного хлопчика одна кулька. Ми їм надали першу медичну допомогу. На щастя, їхньому здоров'ю зараз нічого не загрожує.

Нині п'ятнадцятирічний стрілець знаходиться на підписці про невиїзд. Як довідалися правоохоронці, перед з'ясуванням стосунків встиг випити два літри пива. Оскільки затриманий - неповнолітній, він може отримати умовне покарання. В школі про нього кажуть - дитина з неблагополучної родини.

Батько підозрюваного:

- Мати хворіє, друга група.

Правоохоронці своєю чергою намагаються знайти продавця зброї. Адже пістолет неповнолітньому за 300 гривень продали просто на вулиці. До того ж, батьки постраждалих вимагають організувати охорону в школі.

Юрій Куций, начальник Вінницького міського відділу міліції:

- Була пропозиція від державної служби охорони, щоб в кожній школі поставити тривожну кнопку. Но, так как за ню треба якісь кошти виплачувати, і адміністрація шкіл вишукує ці гроші, то єслі вони знайдуть - конєшно будуть поставлені тривожні кнопки. А по можливості, єслі будуть конечно, патрулі ставитись біля шкіл.

У Вінниці в 10 школах вже встановлена тривожна кнопка. На випадок надзвичайних ситуацій. Але це був безкоштовний експеримент.

Автор: Юлія Шипунова. Оператор: Олександр Миронов. Перший національний.

відео дивитись тут