newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Крим поверне відпочиваючих у радянські часи

210
Крим поверне відпочиваючих у радянські часи

На 1 травня кримські клуби та готелі готують для відпочиваючих програми за участю героїв радянської епохи. "Заплановані організовані маївки від готелів і тематичні вечори у клубах за участю вождів пролетаріату", - повідомили в туристичних фірмах Криму.

Так, найбільш популярними персонажами на першотравневі вечірки виявилися радянські лідери Володимир Ленін і Йосип Сталін, а також воєначальники Василь Чапаєв і Георгій Жуков, космонавти Юрій Гагарін і Валентина Терешкова. Сюжети тематичних вечорів будуть побудовані навколо тем "залізної завіси", будівництва Байкало-Амурської магістралі та інших актуальних для радянської епохи тем.

"Жінки одержать можливість відчути себе своїми юними бабусями і мамами", - розповіли в турфірмах.

Видео дня

Деякі заклади підібрали до своїх заходів девізи - радянські гасла, наприклад, "Ленін жив, Ленін живий, Ленін буде жити!"

На додаток до виступів акторів підготовлені трансляція на екранах радянських кінохронік і прослуховування музичних міксів з кращих хітів і шлягерів радянського періоду.

У той же час, Рада міністрів Криму збирається перевірити документацію всіх споруд, зведених на території пляжів, і потім вживе заходів для знесення незаконних будов.

Таку заяву зробив заступник голови Радміну Георгій Псарьов під час робочої поїздки до Ялти. "Щоб знести малі архітектурні форми, які знаходяться на бунах, судового рішення не потрібно - досить направити припис Кримському протизсувному управлінню і місцевим органам влади, - зазначив віце-прем'єр. - Якщо будова капітальна, справа буде передаватися в прокуратуру, потім відбудеться судовий розгляд" .

Георгій Псарьов також повідомив, що за підсумками поїздки дасть доручення юридичному управлінню Радміну і Міністерству курортів і туризму Криму підготувати спеціальний документ - положення про комунальні пляжі.

"Там буде розписано, що повинен являти собою комунальний пляж", - пояснив чиновник, додавши, що даний нормативний акт буде обов'язковим для виконання місцевими органами влади. Віце-прем'єр сподівається, що Радмін затвердить положення про комунальні пляжі вже на одному з найближчих засідань.

Георгій Псарьов також пообіцяв, що кримський уряд буде боротися з орендарями комунальних пляжів, які беруть з відпочиваючих гроші за прохід до моря. "Брати плату за надання послуг, наприклад, оренду шезлонгів - це нормально. Але вхід на пляж повинен бути безкоштовний, а шезлонги не повинні займати всю територію пляжу", - упевнений заступник голови Ради міністрів.

Представники керівництва Ялти, що супроводжували Георгія Псарєва в ході поїздки, запевнили, що курортники не платять за вхід на комунальні пляжі міста. Однак, за словами заступника Голови Ради міністрів, в уряд Криму надходять скарги на те, що гроші з відпочиваючих все-таки стягуються.

Як раніше повідомлялося, в липні 2009 року Рада міністрів Криму прийняла постанову про безкоштовний доступ відпочиваючих і місцевих жителів на пляжі і території природно-заповідного фонду. Республіканським комітетам і міністерствам було доручено скасувати всі свої накази, які вводять плату за доступ до туристичних об'єктів.

Рішення Радміну про безкоштовні пляжі викликало протест з боку місцевої влади ряду курортних регіонів Криму. Так, селищна рада Миколаївки і міська рада Алушти заявили, що не можуть дозволити собі зробити всі пляжі безкоштовними.

А ось за даними депутата Верховної Ради Криму Сергія Раскіна, ціни на ковбасну продукцію на півострові є найвищими на півдні України.

"Ковбаса в сусідніх Херсонській та Запорізькій областях коштує дешевше на 20 гривень, ніж в Криму", - повідомив Сергій Раскін на засіданні постійної комісії кримського парламенту з зовнішньоекономічних зв'язків, торгівлі і підприємництва.

Він також поінформував, що місцеві виробники ковбасних виробів звичайно виступають проти запрошення виробників з південних регіонів України для участі в кримських фестивалях і ярмарках, оскільки бояться конкуренції. "Тому що ціни там - на 30-40% нижчі", - зазначив депутат, повідомляє Mig.