newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Мін'юст хоче поставити Мельниченка поза законом

237
Мін'юст хоче поставити Мельниченка поза законом

Мінюст просить суд анулювати свідоцтва про реєстрацію восьми партій, серед яких партія "Громадський рух України", очолювана Миколою Мельниченком.

Видео дня

У відповідь Мельниченко звинувачує Мінюст в переслідуванні його партії за політичними мотивами, але в міністерстві ці звинувачення відкидають.

Як розповів міністр юстиції Микола Оніщук, за підсумками планової перевірки виконання закону "Про політичні партії", 8 з 20 перевірених партій не виконали вимогу закону про те, що нові партії повинні в шестимісячний термін після створення зареєструвати свої регіональні осередки не менш як у 2/3 областей України.

"У зв'язку з цим ми подали до окружного адміністративного суду Києва внесення про анулювання свідоцтв про реєстрацію 8 партій", - сказав Оніщук.

Запропоновано анулювати свідоцтва партій "Україна майбутнього", "Захист місцевих інтересів народу", "Пробудження", "Народна воля", Партія захисту прав людини, Громадської партії України, прогресивно-демократичної партії України і партії "Громадський рух України".

Всі вони були засновані в другій половині 2008 року.

У Міністерстві юстиції також повідомили, що на момент створення ГРУ її лідером був житель міста Рівно Олександр Тарасюк. Пізніше партію очолив екс-майор держохорони Микола Мельниченко, але ця зміна наразі не зареєстрована в Мінюсті.

Мельниченко ж каже: "Я знаю, що Мінюст подав на нас до суду, але цей позов безпідставний. На сьогодні у нас зареєстровано 21 обласну організацію".

Він визнав, що на 24 квітня необхідна кількість обласних організацій ще не була створена, але заявив, що це порушення відбулося з вини Мінюсту.

"Обласні управління юстиції затягували реєстрацію наших регіональних організацій – нам кілька разів відмовляли, розглядали заявки по два-три місяці. Наприклад, були проблеми з реєстрацією організації в Житомирі", - каже він.

"Це – політичне замовлення. Нашу партію хочуть позбавити свідоцтва, щоб ми були вимушені реєструватися наново і не змогли взяти участь в позачергових парламентських виборах, які можуть відбутися в 2010 році", - вважає Мельниченко.

Директор департаменту легалізації Мінюсту Олена Семеркина говорить, що представники ГРУ не зверталися до них з офіційними скаргами про те, що їх реєстрацію затягують: "З цього можна зробити висновок, що проблем не було", пише " Коммерсант-Украина".